Liv Hospital Ankara

Kavaklıdere, Bestekar Cd No:8, 06680 Çankaya/Ankara
Hastane Hakkında

2013 başında İstanbul’da çıktığımız yolculuğu Ankarada sürdürüyoruz. Liv Hospital Ankara, dünya standartlarında ki tıbbı altyapısı ve teknolojisiyle 27 bin metrekare kapalı alanda hizmet veriyor. Tıbbi bölümlerimizde 360 derecelik hizmet anlayışıyla yapılandırıldık. Liv Hospital Ankara alanında söz sahibi olan ve deneyimli hekim kadrosuyla sizlere kaliteli bir hizmet sunmayı hedefliyor.

Obezite Cerrahisi Paketi

  • Genel Cerrahi Muayene
  • Göğüs Hastalıkları Muayene
  • Kardiyoloji Muayene
  • Endokrinoloji Muayene
  • Psikiyatri Muayene
  • Anestezi ve Reanimasyon Muayene
  • Diyetisyen Muayene
  • Tahliller : EKG, SFT, Akciğer Grafisi, Tam sayım kan tahlili, rutin kan tetkikleri, detaylı endoskopi, alt batın ultrasonografi, pasaj grafisi
  • NOT:Tüp Mide Ameliyatı (Mide Küçültme Ameliyatı) Sonrası; 1 gece yoğun bakım ünitesi takibi ve 2 gece özel odasında refakatçi ile birlikte konaklaması,
  • ** Yukarıda belirtilen muayene ve tahliller hastanın durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Günümüzde en çok uygulanan cerrahi girişimlerden biri tüp mide ameliyatıdır ve yaygın olarak "mide küçültme ameliyatı" olarak bilinir. Tüp mide ameliyatında mide, adeta muz gibi ince uzun bir tüpe çevriliyor. Laparoskopik olarak yani kapalı ameliyat yöntemiyle midenin yüzde 80'ini kesip çıkarılıyor. Böylece midenin gıda alımı kısıtlanıyor. Ayrıca tüp mide ameliyatının çok düşük düzeyde olsa da gıda emilimini azaltma etkisi bulunuyor.

Gastrik bypass ameliyatlarında midenin büyük bir bölümü bypass edilerek küçük hacimli (yaklaşık 30-50 cc) bir mide bölümü hazırlanarak ince bağırsaklara dikilir. Gastrik bypass ameliyatında hem diğer obezite cerrahisi ameliyatlarında olduğu gibi mide hacminin küçültülmesi hem de bağırsakların bir bölümünün devre dışı bırakılarak, tüketilen yiyeceklerin bir kısmının emilmeden atılması hedeflenir. Böylece hastalar hem daha az gıdayla doyar, hem de aldıkları gıdanın bir kısmı emilir.

Genel cerrah tarafından kilo kontrolü için bir ameliyat öneriliyorsa bu, kişinin robotik cerrahi yöntemiyle yapılan obezite ameliyatları için aday olabileceği anlamına gelebilir. Robot 'da Vinci' ile gerçekleştirilen işlem, 'robot yardımlı laparoskopi ameliyatı' olarak tanımlanmaktadır. da Vinci robotu ile uzman, küçük kesilerle hastaya istenilen şekilde müdahale etme imkanına sahip oluyor. Ürolojiden kalp cerrahisine, jinekolojiden genel cerrahiye tıbbın pek çok alanında kullanılan robotik cerrahi yöntemi ile morbid obez hastalara pek çok operasyon yapılabiliyor.

Mide Kelepçesi Yöntemi Nedir? Bu yöntemde mide girişine laparoskopik olarak şişirilebilir bir bant takılıyor. Mide kelepçesi yöntemi günümüzde obezite sorunu yaşayan kişilere diğer mide küçültme ameliyatları uygulanıyor. Bu yöntem gıda alınımını kısıtlayarak kilo kaybını sağlıyor. Ancak iştah hiçbir zaman azalmıyor ve uzun dönem takiplerde çeşitli sorunlarla karşılaşılabiliyor. Ayrıca bilimsel çalışmalar göre takılan bantlar % 40’lara varan oranda uzun dönemde birtakım ciddi komplikasyonlara yol açtığı için çıkartılmalarına gerek duyuluyor.

Mide balonu, morbid obeziteyi gideren bir işlem ya da obezite cerrahisinin alternatifi değildir. Mide balonu bir mide küçültme ameliyatı yöntemi değildir, yani bu uygulamada bir ameliyat yapılmaz. Mide balonu yöntemi sadece morbid obezite cerrahisine hazırlanan aşırı kilolu süper obezlerde, ameliyat öncesinde kilo verme amacıyla kullanılır. Ayrıca hafif kilolu olup ameliyata kabul edilmeyen hastalarda bir yardımcı yöntem olarak, çok nadir de olsa uygulanabilmektedir.

Değerlendirmeler

0.0 Dayalı 0 Değerlendirmeler
1 Puanlar
2 Puanlar
3 Puanlar
4 Puanlar
5 Puanlar
Yorum Yap

Sign In