Kocaeli Medical Park Hastanesi

Ovacık, Topsahası Sk. No:34, 41140 Başiskele/Kocaeli
Hastane Hakkında

Türkiye'nin en büyük hastane zincirlerinden Medical Park'ın sağlıkta 25 yıllık tecrübesini, ileri tanı ve tedavi yöntemleri, uzman hekim kadrosu ve yüksek hizmet kalitesiyle birleştiren VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Kocaeli halkına hizmet veriyor. Sağlıkta hasta odaklı üstün hizmet anlayışını benimseyen VM Medical Park Kocaeli Hastanesi, kişiye özel, ileri tanı ve tedavi yöntemleriyle bölgede fark yaratıyor. 48 bin metrekare kapalı alanda 10 ameliyathane, 101 poliklinik ve 151 yatak kapasitesiyle Kocaeli'nin en büyük özel hastanesi olan VM Medical Park, hastalarına sunduğu üstün hizmet anlayışıyla kısa zamanda bölgenin referans hastanesi oldu. 

Obezite Cerrahisi Paketi

  • Genel Cerrahi Muayene
  • Göğüs Hastalıkları Muayene
  • Kardiyoloji Muayene
  • Endokrinoloji Muayene
  • Psikiyatri Muayene
  • Anestezi ve Reanimasyon Muayene
  • Diyetisyen Muayene
  • Tahliller : EKG, SFT, Akciğer Grafisi, Tam sayım kan tahlili, rutin kan tetkikleri, detaylı endoskopi, alt batın ultrasonografi, pasaj grafisi
  • NOT:Tüp Mide Ameliyatı (Mide Küçültme Ameliyatı) Sonrası; 1 gece yoğun bakım ünitesi takibi ve 2 gece özel odasında refakatçi ile birlikte konaklaması,
  • ** Yukarıda belirtilen muayene ve tahliller hastanın durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Günümüzde en çok uygulanan cerrahi girişimlerden biri tüp mide ameliyatıdır ve yaygın olarak "mide küçültme ameliyatı" olarak bilinir. Tüp mide ameliyatında mide, adeta muz gibi ince uzun bir tüpe çevriliyor. Laparoskopik olarak yani kapalı ameliyat yöntemiyle midenin yüzde 80'ini kesip çıkarılıyor. Böylece midenin gıda alımı kısıtlanıyor. Ayrıca tüp mide ameliyatının çok düşük düzeyde olsa da gıda emilimini azaltma etkisi bulunuyor.

Gastrik bypass ameliyatlarında midenin büyük bir bölümü bypass edilerek küçük hacimli (yaklaşık 30-50 cc) bir mide bölümü hazırlanarak ince bağırsaklara dikilir. Gastrik bypass ameliyatında hem diğer obezite cerrahisi ameliyatlarında olduğu gibi mide hacminin küçültülmesi hem de bağırsakların bir bölümünün devre dışı bırakılarak, tüketilen yiyeceklerin bir kısmının emilmeden atılması hedeflenir. Böylece hastalar hem daha az gıdayla doyar, hem de aldıkları gıdanın bir kısmı emilir.

Genel cerrah tarafından kilo kontrolü için bir ameliyat öneriliyorsa bu, kişinin robotik cerrahi yöntemiyle yapılan obezite ameliyatları için aday olabileceği anlamına gelebilir. Robot 'da Vinci' ile gerçekleştirilen işlem, 'robot yardımlı laparoskopi ameliyatı' olarak tanımlanmaktadır. da Vinci robotu ile uzman, küçük kesilerle hastaya istenilen şekilde müdahale etme imkanına sahip oluyor. Ürolojiden kalp cerrahisine, jinekolojiden genel cerrahiye tıbbın pek çok alanında kullanılan robotik cerrahi yöntemi ile morbid obez hastalara pek çok operasyon yapılabiliyor.

Mide Kelepçesi Yöntemi Nedir? Bu yöntemde mide girişine laparoskopik olarak şişirilebilir bir bant takılıyor. Mide kelepçesi yöntemi günümüzde obezite sorunu yaşayan kişilere diğer mide küçültme ameliyatları uygulanıyor. Bu yöntem gıda alınımını kısıtlayarak kilo kaybını sağlıyor. Ancak iştah hiçbir zaman azalmıyor ve uzun dönem takiplerde çeşitli sorunlarla karşılaşılabiliyor. Ayrıca bilimsel çalışmalar göre takılan bantlar % 40’lara varan oranda uzun dönemde birtakım ciddi komplikasyonlara yol açtığı için çıkartılmalarına gerek duyuluyor.

Mide balonu, morbid obeziteyi gideren bir işlem ya da obezite cerrahisinin alternatifi değildir. Mide balonu bir mide küçültme ameliyatı yöntemi değildir, yani bu uygulamada bir ameliyat yapılmaz. Mide balonu yöntemi sadece morbid obezite cerrahisine hazırlanan aşırı kilolu süper obezlerde, ameliyat öncesinde kilo verme amacıyla kullanılır. Ayrıca hafif kilolu olup ameliyata kabul edilmeyen hastalarda bir yardımcı yöntem olarak, çok nadir de olsa uygulanabilmektedir.


Video

Değerlendirmeler

5.0 Mükemmel Dayalı 5 Değerlendirmeler
1 Puanlar
2 Puanlar
3 Puanlar
4 Puanlar
5 Puanlar
Akif Aslan – Wed, 24-Mar-2021:

Koray bey ve ekibine binlerce kez teşekkür ederim sayelerinde kaliteli bir hayata sahip oldum. Emeğine sağlık Koray hocam

Murat – Wed, 24-Mar-2021:

Eşimin ameliyatını yapıp eski sağlığına kavuşturan Koray hocama ve ekibine, ameliyat sürecinde bize yardımcı olup tüm süreci sorunsuz ilerleten Eyüp beye binlerce kez teşekkür ederim iyi ki varsınız

Günseli Katırcı – Wed, 24-Mar-2021:

Koray Bey, iyi ki siz ve ekibinizle tanışıp yol arkadaşlığı yapmışız. Sayenizde artık istediğim kilodayım. Çok teşekkür ederim... Her zaman dostluğunuz ve yol göstericiliğiniz benim için çok değerli...

Gül Mercan – Wed, 24-Mar-2021:

Benim yıllardır diyetle sporla yapamadığımı Koray hocam çok kısa bir zamanda başardı. İstediğim kilo da ve sağlığım yerinde bir hayatım oldu kendisine ve ekibine çok teşekkür ederim.

Gül Mercan – Wed, 24-Mar-2021:

Benim yıllardır diyetle sporla yapamadığımı Koray hocam çok kısa bir zamanda başardı. İstediğim kilo da ve sağlığım yerinde bir hayatım oldu kendisine ve ekibine çok teşekkür ederim.

Yorum Yap

Sign In